Napisali o konferencji

SECON 2018

W dniach 26-28 marca 2014 roku, już po raz trzydziesty drugi, w Wojskowej Akademii Technicznej odbyła się Konferencja Elektroniki, Telekomunikacji i Energetyki Studentów i Młodych Pracowników nauki, której organizatorami byli członkowie Koła Naukowego Elektroników, Koła Naukowego Energetyków oraz Studenckiego Koła Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

Podczas trzech dni konferencji wygłoszono 47 referatów, 38 podczas siedmiu sesji plenarnych oraz 9 podczas sesji plakatowej. Tematyka referatów przedstawionych w trakcie konferencji obejmowała zagadnienia: elektroenergetyki, elektroniki, kompatybilności elektromagnetycznej, komputerowego wspomagania projektowania i analizy układów elektronicznych, elektroniki w medycynie, maszyn i urządzeń w energetyce, metrologii, optoelektroniki, systemów informacyjno-pomiarowych, systemów radarowych, systemów radioelektronicznych, systemów telekomunikacyjnych, technik informacyjnych oraz zarządzania w telekomunikacji.

Więcej…

W dniach 20 i 21 kwietnia 2017 r. w gmachu Biblioteki Głównej Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie odbyła się dwunasta edycja Międzynarodowej Konferencji Elektroniki, Telekomunikacji i Energetyki Studentów
i Młodych Pracowników Nauki – SECON 2017. Organizatorami wydarzenia był Wydział Elektroniki WAT, Koło Naukowe Elektroników WAT oraz Koło Naukowe Energetyków WAT.

Od wielu lat organizatorom przyświeca idea, aby studenci i młodzi pracownicy nauki mieli szansę zdobyć swoje pierwsze doświadczenia w życiu naukowym w trakcie konferencji organizowanej w całości przez studentów i dla studentów. Co więcej, obecność starszych kolegów i koleżanek ma również pozytywnie wpływać na prelegentów oraz zapewniać większą pewność siebie i pomoc w lepszym panowaniu nad stresem w trakcie przyszłych wystąpień przed szerszą publicznością.

Więcej…